חיפוש
  • Anorma Lee

9 טיפים שיעזרו לכם לעצב לוגו ביעילות רבה יותר

עודכן ב: ינו 15

אמל;ק - לעצב לוגו זה אמנם כיף, אבל זו לא משימה פשוטה – בעיקר כשמתבקשים לעצב לוגו ללקוח שמוצריו או שירותיו זרים לך.

אז, איך ניגשים לעבודה? הנה לכם כמה טיפים שעזרו לי לגשת לאתגר בקלות רבה יותר.
טיפ #1 – לא יודעים? לא להתבייש לשאול

לכל עסק, מהגדול ביותר לקטן ביותר, יש סיפור. את הסיפור הזה אני מנסה להבין לעומק, עד כמה שאפשר, מבלי להטריח את הלקוח שלי יותר מידי. כמובן שזה עניין סובייקטיבי – יש לקוחות שישמחו לשבת עמכם על כוס קפה ולספר לכם איך העסק קם ומה הוא החזון שלו ומנגד יש אנשים שיאבדו את הסבלנות מהר. איך פותרים את הבעיה הזאת? אני, לצורך העניין, הרכבתי לעצמי שאלון המכיל את כל האינפורמציה שאני צריכה (ולא יכולה להשיג בכוחות עצמי) בשביל להתחיל בסקיצות שלי.

אחרי השיחה הראשונה עם הלקוח – אני מוסיפה או מסירה שאלות מהמסמך, בהתאם לאופי השיחה שהייתי בינינו ולבסוף שולחת את המסמך כחלק מטופס ההזמנה.


שאלות לדוגמא:

1. מי הוא קהל היעד שלך?

2. מי המתחרים שלך?

3. האם תוכל/י לשלוח לי את האתרים של המתחרים?

4. האם קיים לוגו קודם?

5. מה חשוב לך שיהיה המסר?


צפו בשאלון לדוגמא:


טיפ #2 – להתחיל על דף

עכשיו כשאתם יודעים מה אתם הולכים לייצג בלוגו שלכם – זה זמן טוב לגבש רעיונות.

הצעה שלי – אל תתחילו ישר במחשב, אך ורק מפני שזה לוקח יותר זמן ולא רמת הידע שלך ב Photoshop\Illustrator וזה גם לא משנה אם יש לך יכולות ציור או שהשיא שלך הוא אנשי מקל -לקשקש את מה שעובר לנו בראש על הדף, זה יעיל הרבה יותר כי זה דורש רק דף ועיפרון וזה עוזר להמנע מהסחות דעת.מעבודה לעבודה, הקשקושים האלה הופכים למשהו שיותר נעים להסתכל עליו. בשלב מסוים גם מי שלא צייר, מתחיל להתאהב בהם להיקשר אליהם.טיפ #3 – I don't want to miss, because of the KISS

חשוב להכיר את הביטוי KISS שעיקרו הוא לשמור על פשטות ולוותר על מה שלא חיוני לעבודה.

פשטות היא דבר חשוב. הפשטות מקלה על הצופה לזהות את הלוגו ועוזרת לנו לשמור עליו ללא תלות בתקופה (באנגלית זה נקרא timeless logo).

כל כלל שאנחנו מכירים בעיצוב הוא איננו חוק ברזל; זה בסדר לשבור מידי פעם מוסכמות – רק ככה העולם מתקדם (בעיקר לצורך קריאייטיב) אז, אם ביצוע הרעיון דורש ויתור על עקרון הפשטות אך עדיין עומד בשאר עקרונות העיצוב החשובים – לכו על זה!

דוגמא טובה לכך, היא הלוגו של Toblerone – הלוגו מסתיר בתוכו דב. אם העיצוב היה פשוט יותר ההסתרה של הדב הייתה קשה יותר ואולי בלתי אפשרית.

Tobleroneטיפ #4 – תאומים זהים זו בעיה, שלישיה זהה זו טריפל בעיה

אני נוהגת להעביר ללקוחות שלי שלוש סקיצות ומתחשבת בעובדה שלכל אחד יש את סגנון העיצוב המועדף עליו. נסו להבין מה הוא הסגנון, אך השתדלו לא לבזבז זמן רב מידי ברדיפה אחר התשובה לשאלה הזאת.

כשאני יוצרת את הסקיצות – אני מנסה להבדיל אותם אחת מהשנייה כמה שאפשר – בכדי שהלקוח יוכל לבחור את הסקיצה המועדפת עליו. בתיק העבודות שלכם, תציגו מה שנראה לכם אבל ללקוח תציגו מה שכדאי לכם.

טיפ #5 – הסבירו ללקוח שלכם בצורה ברורה ותמציתית את תהליך העבודה שלכם

לוגו מצריך זמן רב של עבודה, מעצם היותו הפנים של הגוף אותו הוא מייצג. צרו לעצמכם אינפוגרפיקה נחמדה, אשר תציג את התהליך שאתם עוברים. או אולי איזה אנימציה קצרה :)


(לא כמו זו חח)יש כמה יתרונות שביצירת אינפו ויזואלי


הנה חלק מהם: